Фото без опису

Інформація про Реєстр збитків, завданих агресією Російської Федерації проти України Історія створення Реєстру. Що потрібно знати:

Реєстр збитків, завданих агресією Російської Федерації проти України («Реєстр») є першою складовою міжнародного компенсаційного механізму, що покликаний забезпечити відповідальність держави-агресора за шкоду, заподіяну внаслідок війни проти України.

Реєстр було створено як платформу для міжурядового співробітництва, яка діє в інституційних рамках Ради Європи. Його створення стало можливим завдяки активній позицій Уряду України, що знайшла підтримку міжнародної спільноти.

8 листопада 2023 року Верховна Рада України ухвалила Закон, яким Україна приєдналася до Часткової розширеної угоди.

Членство в Реєстрі

Членство в Реєстрі є відкритим як для держав-членів Ради Європи, так і для держав, що не є її членами. На сьогоднішній день до Реєстру приєдналися 43 держави та Європейський Союз. Всього Реєстр налічує 41 Учасників та 3 Асоційованих члена.

Основними документами Реєстру є: Статут Реєстру; Правила подання, обробки та внесення Заяв; Категорії Заяв, які можуть бути внесені до Реєстру; затверджені Реєстром форми та правила подання окремих категорій заяв; Принципи захисту персональних даних у роботі Реєстру; та Правила залучення Представників.

Зазначені вище, а також інші документи можна знайти на вебсайті Реєстру:

https://rd4u.coe.int/uk/documents.

Категорії заяв, які можуть бути подані до Реєстру

Реєстром затверджено перелік із 45 категорій заяв, які можуть бути внесені до Реєстру, які охоплюють заяви з боку фізичних осіб (група А), заяви з боку держави Україна (група В) та заяви з боку юридичних осіб, крім тих, що входять до групи В (група С).

Категорії заяв можуть змінюватися та/або уточнюватися.

Зі схваленими Реєстром формами та правилами подання заяв можна ознайомитися на вебсайті Реєстру: https://rd4u.coe.int/uk/documents.

Категорії, відкриті для подання до Реєстру (станом на 12 лютого 2025 р.)

Заяви до Реєстру подаються виключно через вебпортал Дія.

Наразі в Дії відкрито технічну можливість для подання заяв до Реєстру у двох категоріях:

 у категорії А3.1 – пошкодження або знищення житлового нерухомого майна фізичних осіб (з 2 квітня 2024 р.) та

 у категорії А2.1 – смерть близького члена сім’ї (з 16 січня 2025 р.).

Жодної плати за подання заяви до Реєстру не стягується та не передбачається в майбутньому.

Більш детальні інструкції та роз’яснення про те, як подати заяву до Реєстру, можна знайти на веб-сайті Реєстру: https://rd4u.coe.int/uk/claims-and-process

 

 

 

Перелік адміністративних послуг:

Подання інформаційного повідомлення про пошкоджене та знищене  нерухоме майно внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації

Зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання

Видача витягу з реєстру територіальної громади

Видача витягу про зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб

Прийняття рішення про проведення безоплатного капитального ремонту власних житлових будинків і квартир осіб, що мають право на таку пільгу

Надання громадським об'єднанням ветеранів війни безоплатно приміщень для здійснення їх статутних завдань

Реєстрація місця проживання (перебування) особи

Реєстрація місця проживання малолітньої дитини (до 14 років)