Загострилась епізоотична ситуація щодо захворювання птиці на високопатогенний грип

Дата: 17.12.2020 20:03

Обережно грип птахів

У жовтні та листопаді 2020 року значно загострилась епізоотична ситуація щодо захворювання птиці на високопатогенний грип та були зареєстровані багаточисленні випадки хвороби.

Україна не стала виключенням та у січні 2020 року зареєстровано випадок грипу птиці (Вінницька область, с. Бугаків) і 4 грудня (Миколаївська область, с. Кандибине).

Грип птиці охоплює велику частину поголівя у неблагополучному господарстві та на великій території навколо і характеризується високою смертністю.

Клінічні ознаки:

• грип птиці поширюється повітряно-крапельним шляхом та з кормом. Джерелом інфекції є хвора птиця, а сам вірус може швидко поширюватися через забруднений корм, воду та підстилку;
  • інкубаційний період триває від 20 годин до кількох діб, далі температура підвищується до 43–44° С, птиця стає пригніченою, яєчна продуктивність різко падає, спостерігаються порушення у роботі органів травлення та дихання, гребінь та сережки набувають синюшного забарвлення і вже протягом перших двох днів до 80-100% птиці гине.

Власникам птиці, з метою запобігання заносу вірусу хвороби, необхідно дотримуватись наступних заходів профілактики:

• купівлю птиці здійснювати в місцях організованої торгівлі тільки при наявності ветеринарних супровідних документів;
  • інформувати районні, міжрайонні та міські управління Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області про виявлення загиблої птиці;
  • виключити можливість контакту домашньої птиці з дикою, в тому числі синантропною      (голуб, горобець, сорока, ворона тощо);
  • не допускати сторонніх осіб в місця утримання птиці;
  • на вимогу спеціалістів ветеринарної медицини надавати домашню птицю для проведення клінічного огляду;
  • дотримуватись правил особистої гігієни при догляді за птицею.

При перших ознаках захворювання чи загибелі птиці необхідно ТЕРМІНОВО сповістити Держпродспоживслужбу!

за інформацією Сватівського міжрайонного управління ГУ Держпродспоживслужби в Луганськійобласті