ПРОТОКОЛ1

засідання міської координаційної ради з питань сім'ї, ґендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству та

протидії торгівлі людьми

 

29.06.2021                                                   16.00                                                      мала зала

 

Присутні:

Голова Координаційної ради: Корлякова Ірина Борисівна, заступник Сватівського міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради (з соціальних і гуманітарних питань);

Заступник голови Координаційної ради: Розумна Олена Дмитрівна, Начальник відділу відділу соціального захисту населення Сватівської міської ради Луганської області;

Секретар Координаційної ради: Батарчук Наталія Василівна, головний спеціаліст відділу соціального захисту населення Сватівської міської ради Луганської області.

 

Члени Координаційної ради:

Кириченко Ірина Василівна

Директор комунальної установи «Сватівський міський центр соціальних служб»

Коломієць

Оксана Геннадіївна 

Начальник служби у справах дітей Сватівської міської ради Луганської області

Юзько Павло Олександрович 

Начальник сектору дільничних офіцерів поліції відділу превенції Сватівського районного відділу поліції Головного управління Національної Поліції в Луганській області

Риженкова Олена Анатоліївна

Директор Комунального некомерційного підприємства "Сватівська багатопрофільна лікарня" Сватівської міської ради Луганської області

 

Відсутні: Аль-Амуш А.О. - головний спеціаліст відділу освіти Сватівської міської ради Луганської області, відпустка; Гутнік Є.В. - прокурор Сватівської окружної прокуратури Луганської області, відпустка; Міщенко І.В. - заступник начальника Сватівського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Луганській області, відрядження; Левенець Р.І. - головний лікар КНП «Сватівський центр первинної медико-санітарної допомоги», відрядження; Хафізова А.С. - начальник відділу «Сватівське бюро правової допомоги» Старобільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, відрядження.

 

Запрошені: Кобзева Л.М. – начальник відділу економічного розвитку, торгівлі, інвестицій та інформаційної діяльності Сватівської міської ради Луганської області.

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

 

1.         Стан справ щодо випадків домашнього насильства на території Сватівської територіальної громади за І півріччя 2021 року.

Доповідає:

Юзько П.О. – начальник сектору дільничих офіцерів поліції відділу превенції Сватівського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Луганській області;

Батарчук Н.В. – головний спеціаліст відділу соціального захисту населення Сватівської міської ради Луганської області, секретар Координаційної ради.

 

2.         Обговорення питань щодо Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі (далі - Положення)

Доповідає:

Батарчук Н.В. – головний спеціаліст відділу соціального захисту населення Сватівської міської ради Луганської області, секретар Координаційної ради

 

3.         Затвердження плану заходів до Всеукраїнської інформаційно-профілактичної акції «Відповідальність починається з мене» на

липень – вересень 2021 року

Доповідає: 

Кириченко І.В. – директор КУ «Сватівський міський центр соціальних служб».

 

4.         Розроблення Гендерного паспорту Сватівської міської ради Луганської області

Доповідає:

Кобзева Л.М. – начальник відділу економічного розвитку, торгівлі, інвестицій та інформаційної діяльності Сватівської міської ради.

 

ПЕРШЕ ПИТАННЯ

 

СЛУХАЛИ:

Юзько П.О. повідомив, що за І півріччя 2021 року до Сватівського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Луганській області надійшло 82 звернення щодо домашнього насильства, в т.ч. від: дітей – 0; жінок – 81; чоловіків – 1. Винесено термінових заборонних приписів – 25. Складено адміністративних протоколів про адміністративне правопорушення, передбачених ст. 173-2 КУпАП – 78. Кількість осіб, які перебувають на обліку з приводу домашнього насильства 82 особи, в т.ч.: чоловіків – 77, жінок – 5.

Систематично надходять заяви про скоєнні домашнього насильства Пилипчуком Русланом Васильовичом відносно своєї дружини. Справу за статтею 126-1 «Умисне тяжке тілесне ушкодження» ККУ направлено до на розгляд до Сватівського міського суду.

 

Батарчук Н.В. доповнила інформацію про здійснення заходів щодо запобігання та попередження домашнього насильства. Поінформувала, щоКУ «Сватівський міським центром соціальних служб» до Банку сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах (з приводу домашнього насильства) за І півріччя внесено 4сім’ї. Усі 4 сім’ї охоплені соціальним супроводом. Із цих сімей соціальним супроводом  охоплено 7 осіб.

            У службі у справах дітей Сватівської міської ради Луганської області перебувають на обліку з приводу домашнього насильства чи жорстокого поводження з ними перебувають 2 дітей. Здійснено 6 заходів  з приводу захисту прав дитини від домашнього насильства, а саме: ці діти взяті на облік до служби у справах дітей, складені акти оцінки рівня безпеки, передана інформація до КУ «Сватівський міський центр соціальних служб» щодо соціального супроводу цих дітей.

 

Від членів Координаційної ради надійшла пропозиція:

1.         Інформацію Юзько П.О. та Батарчук Н.В. прийняти до відома.

 

Голосували: «за» - 7, «проти»-0

 

УХВАЛИЛИ:

1.         Інформацію Юзько П.О. та Батарчук Н.В. прийняти до відома.

 

ДРУГЕ ПИТАННЯ

 

СЛУХАЛИ:

Батарчук Н.В. наголосила, що на державному рівні Порядок взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 2208.2018 № 658. Ознайомила присутніх з проєктом розпорядження Сватівського міського голови «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі». До суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі належать: Сватівський районний відділу поліції Головного управління Національної поліції в Луганській області, Сватівський районний відділ філії Дердавної установи «Центр пробації» в Луганській області, відділ соціального захисту населення Сватівської міської ради Луганської області, КНП «Сватівська багатопрофільна лікарня», КНП «Сватівський центр первинної медико-санітарної допомоги», КУ «Сватівський міський центр соціальних служб», служба у справах дітей Сватівської міської ради Луганської області, відділ освіти Сватівської міської ради Луганської області, відділ «Сватівське бюро правової допомоги» Старобільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Проєкт розпорядження був зачитаний. Доповнення та зауваження від членів Координаційної ради відсутні.

 

Від членів Координаційної ради надійшла пропозиція:

  1. Інформацію Батарчук Н.В. прийняти до відома.
  2. Відділу соціального захисту населення Сватівської міської ради Луганської області подати проект розпорядження на підпис Сватівському міському голові Віті СЛІПЕЦЬ.

 

Голосували: «за» - 7, «проти»-0

 

УХВАЛИЛИ:

  1. Інформацію Батарчук Н.В. прийняти до відома.
  2. Відділу соціального захисту населення Сватівської міської ради Луганської області подати проект розпорядження на підпис Сватівському міському голові Віті СЛІПЕЦЬ.

 

ТРЕТЄ ПИТАННЯ

 

СЛУХАЛИ:

Кириченко І.В. надала на розгляд членам Координаційної ради план заходів до Всеукраїнської інформаційно-профілактичної акції «Відповідальність починається з мене» на липень-серпень 2021 року, які заплановані у КУ «Сватівський міський центр соціальних служб» (додаток 1).

 

Від членів Координаційної ради надійшла пропозиція:

1.         Інформацію Кириченко І.В. прийняти до відома.

2.         Затвердити протокольним рішенням засідання Координаційної ради план заходів до Всеукраїнської інформаційно-профілактичної акції «Відповідальність починається з мене» на липень-серпень 2021 року (додаток 2)

 

Голосували: «за» - 7, «проти»-0

 

УХВАЛИЛИ:

1.         Інформацію Кириченко І.В. прийняти до відома.

2.         Затвердити протокольним рішенням засідання Координаційної ради план заходів до Всеукраїнської інформаційно-профілактичної акції «Відповідальність починається з мене» на липень-серпень 2021 року (додаток 2).

 

ЧЕТВЕРТЕ ПИТАННЯ

 

СЛУХАЛИ:

Кобзева Л.М. доповіла, що гендерний підхід як частина належного врядування стає невід’ємною частиною децентралізаційних процесів, які відбуваються в Україні, на шляху до якісних змін, що є чутливими до потреб чоловіків і жінок.

Європейську хартію рівності жінок і чоловіків підтримали вже понад 60 українських муніципалітетів, і їх перелік постійно збільшується. Наступним кроком після підписання Хартії для органів місцевого самоврядування є створення Плану дій для досягнення рівності, у якому визначаються пріоритети, дії та ресурси для їх реалізації. Тому органам місцевого самоврядування  необхідно досконало бачити відмінності у стані чоловіків і жінок, дівчат і хлопців, визначати вектори руху для досягнення рівності, виходячи з тієї ситуації, що склалася.

Гендерний паспорт і є тим інструментом, який акумулює статистичні дані, розподілені за статтю, та їх аналіз задля виявлення нерівності. Спираючись на гендерний паспорт, органи місцевого самоврядування мають можливість ідентифікувати сфери, де для розробки відповідних гендерно чутливих програм треба проводити додаткові дослідження і фокус цих досліджень, а також визначити відповідні гендерно чутливі індикатори, які можуть застосовуватися для моніторингу і оцінки місцевих політик.

Концепція гендерного паспорту, запропонована громадам, передбачала збір і аналіз даних, що характеризують не лише демографічну ситуацію в цілому, але й окремі сфери: здоров’я населення, ситуацію зі шлюбом та сім’єю, надання та споживання послуг у сфері культури, освіти та спорту, економічну активність, ситуацію із залученням чоловіків і жінок до сфери прийняття рішень. Також при розробці гендерного паспорту громади вивчали ситуацію із протидією домашньому насильству і стан реалізації гендерної політки у громаді.

 

Від членів Координаційної ради надійшла пропозиція:

1.         Інформацію Кобзевою Л.М. прийняти до відома.

2.         Координаційній раді звернутися до Сватівського міського голови Віти СЛІПЕЦЬ з клопотанням щодо розроблення гендерного паспорту Сватівської територіальної громади.

 

Голосували: «за» - 7, «проти»-0

 

УХВАЛИЛИ:

1.       Інформацію Кобзевою Л.М. прийняти до відома.

2.       Координаційній раді звернутися до Сватівського міського голови Віти СЛІПЕЦЬ з клопотанням щодо розроблення гендерного паспорту Сватівської територіальної громади.


Фото без опису