Джерело: Черкаська міська рада

🤝 Про це йшлося на зустрічі представників громади Сватова з першим заступником Черкаського міського голови Сергієм Тищенком.

На зустріч завітали начальник Сватівської міської військової адміністрації Олександр Міткевич та представник їхньої громади В’ячеслав Гаркавенко.

🔖 Вони поінформували Сергія Тищенка про соціальну, військову та економічну ситуацію на Луганщині. Розповіли, що до повномасштабного вторгнення у 7 громадах Сватівської ОТГ жили 25 тисяч людей. На жаль, через близькість до лінії фронту, сильну замінованість території та проблеми з енергопостачанням повернення людей на свою малу батківщину відтерміновується у часі. Але керівництво громад готується зустрічати людей на повернених українських територіях і планує мирне життя. Принагідно попросили, у разі потреби, допомоги від черкаської громади.

🖇 «Нам доводиться багато чого відновлювати з нуля, – розповів Олександр Міткевич. – Через вкрай поганий стан ліній живлення у нас не буде світла ще 2-3 місяці. Тому зараз ми закуповуємо матеріальний резерв: генератори, акумулятори, необхідні інструменти, плитку, шуруповерти, цвяхи, фарбу тощо. Деяким обладнанням і пально-мастильними матеріалами нам допомогли благодійні фонди. Очевидно, що після повернення люди нашої громади потребуватимуть продуктів харчування, одягу, матраців, подушок, постільної білизни».

🇺🇦 Сергій Тищенко запевнив луганських колег, що Черкаси в разі потреби готові підтримати Сватове й інші деокуповані українські території.

🖇 «Черкаси з перших днів війни стали гуманітарним тилом України, приймали і надавали прихисток десяткам тисяч внутрішньо переміщених осіб, як тікали від жахіть війни. Команда міської влади разом із волонтерами інколи за день забезпечували гарячим 3-разовим харчуванням до 13 000 (!) осіб, – відзначив Сергій Тищенко. – Нині у Черкасах діють Попаснянська адміністрація і хаб, відкрито центр «Я Маріуполь», «Таврійськ». Допомогти нашим людям у скрутну хвилину – наш святий обов’язок. Ми готові підставити вам плече, аби полегшити нашим співвітчизникам довгоочікуване повернення на рідну землю. Хочеться, аби ви якомога швидше зателефонували нам і повідомили, що ви вже вдома, у Сватовому».

📋 Координувати співпрацю з військовою адміністрацією Сватівського району Луганської області доручили директорці департаменту економіки та розвитку Ірині Удод.

  

 

Департамент економіки та розвитку Черкаської міської ради

Iryna Udod