23-26 квітня за підтримки БФ «Відродження» та Української миротворчої школи Центру близькосхідних досліджень для представників громад, території яких найбільше потерпають від російської агресії і на даний час окуповані, була організована поїздка у деокуповані громади Правобережної Херсонщини. Головною метою заходу є переймання досвіду громад, які відновлюються після окупації, в питаннях відбудови інфраструктури та житлового фонду, налагодженні процесів життєдіяльності для мешканців цих території, відновлення надання медичних, соціальних та адміністративних послуг населенню та виконання інших повноважень органів влади у деокупованих громадах.

Сватівську міську військову адміністрацію представляв начальник відділу економічного розвитку, торгівлі та інвестицій Сватівської МВА Володимир ОЗЕРОВ. Учасники поїздки відвідали Станіславську, Чорнобаївську та Нововоронцовську громади. Під час спілкування досвідом відновлення громад ділилися керівник Станіславської СВА Олександр Бобуцький, начальник Чорнобаївської СВА Ігор Дудар та начальник Нововоронцовської СВА Андрій Солецький. Учасниками зустрічей обговорювалися питання та завдання, які підлягають першочерговому вирішенню після деокупації, були окреслені проблеми, які виникають в ході відновлення роботи органів влади та ліквідації наслідків бойових дій. Керівники громад закцентували увагу делегації на методах та інструментах, які використовуються для вирішення нагальних проблем звільнених громад. «Результатом робочої поїздки став ефективний досвід щодо використання успішних практик на шляху відновлення громад після деокупації, який буде використаний і при відновленні нашої рідної Сватівщини»- зазначив Володимир Озеров. Отриманий досвід буде використано при розробці структурними підрозділами Сватівської МВА «Дорожньої карти першочергових дій після деокупації Сватівської територіальної громади».

Фото без опису  Фото без опису  Фото без опису