Фото без опису

Поки рідні на фронті захищають життя дитини та її майбутнє в вільній Україні, дорослі, які лишаються поруч, мають підтримати її морально. Пояснити, чому саме тато / мама / брат або хтось інший із близьких людей так довго не буває вдома, рідко дзвонить, ризикує своїм життям… Допомогти впоратися із переживаннями, сумом, страхом втрати та іншими почуттями. 

✳️ Як надати підтримку дитині, яка чекає на близьку людину з війни, розповіли фахівці Центр здоров'я та розвитку "Коло сім'ї". 

☑️ Пояснюйте дитині, заради чого рідні на війні – випробування долати легше, якщо розумієш його сенс.

☑️ Підтримуйте стосунки дитини з рідною людиною: роздивляйтеся спільні фото, за можливості поспілкуйтеся телефоном. 

☑️ Відстежуйте, що дитина бачить і чує з новин, обговорюйте це разом. 

☑️Допомагайте справлятися з тривогою та смутком. 

☑️Запропонуйте вести щоденник в очікуванні або пишіть його разом. 

Піклуючись про дитину, не забувайте про себе. Будьте чутливі й до власних потреб, щоби зберігати ресурс підтримувати близьких. Коли один із подружжя йде на фронт, інший залишається сам на сам із усіма обов’язками, серед яких і піклування про дитину. Поясніть сину чи дочці, що розумієте їхню потребу у щоденній підтримці, але якщо відчуваєте, що не справляєтесь – просіть про підтримку самі.

ℹ Публікація підготовлена у межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я Ти як?, ініційованої першою леді України Олена Зеленська.

Фото без опису Фото без опису Фото без опису

Джерело: Міністерство охорони здоров`я України