Міністерство у справах ветеранів України реалізує пілотний проєкт – конкурсний відбір кандидатів на посади помічників ветерана.

Це сервісна послуга з індивідуального супроводу в межах системи переходу від військової служби до цивільного життя українських захисників та захисниць, які повертатимуться з фронту та служби додому.

Кандидатом у помічники ветерана може бути громадянин України, ветеран війни, член сім’ї ветерана, постраждалий учасник Революції Гідності, член сім’ї загиблого (померлого) ветерана, член сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України, який володіє українською мовою, проживає у громаді, де мешкають і отримувачі відповідного соціального супроводу, має освіту не нижче рівня молодшого бакалавра та перебуває на обліку в Єдиному державному реєстрі ветеранів війни і має реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП).

Відбір кандидатів у помічники ветерана включає тестування за допомогою засобів програмного забезпечення ІКС ЄДРВВ та співбесіду, що проводить комісія, утворена органом місцевого самоврядування, із залученням психологів.

Для заповнення заяви кандидатам потрібно мати:

• електронний підпис: файловий ключ, апаратний ключ або Дія.Підпис;

• документ про освіту;

• членам сім’ї ветерана – документ, що підтверджує родинні зв'язки.

Помічники ветеранів пройдуть спеціальне навчання і працюватимуть у сервісних офісах. Вони консультуватимуть ветеранів з питань працевлаштування, навчання, соціального захисту та реабілітації, покращення стану здоров’я, загалом реалізації своїх прав та пільг у різних сферах.