КНП "Сватівська багатопрофільна лікарня" Сватівської міської ради

Поради від лікаря - педіатра Русавської Євгенії Володимирівни.

Люди не можуть нарадуватись літу,сонцю й можливістю відпочити на лоні природи. Але ці приємнощі може зіпсувати малесенька мошка,яка дуже часто провокує алергічну реакцію. Найчастіше провокують реакції комарі,мошки,блохи,клопи,кліщі,бджоли,оси й "сліди" їх праці виглядають подобно.Й такі реакції,на жаль,можуть бути не лише місцеві,а й носити системний характер.

Реакціі досить різні. Можуть бути лише місцеві зміни у вигляді почервоніння шкіри,набряку в місцю укушення, висип й свербіж місця ураження. Можливо додатково з'явитися реакція пов'язана з травматизацією шкіри під час укусу,індивідуальна непереносимість,вторинне інфікування й передача інфекційних захворювань,збудників яких мошка має на своїх лапках чи в травному каналі.

Системні реакції є дуже небезпечні,потребують спеціалізованої невідкладної допомоги. Це висип, охриплість голосу,набряк верхніх дихальних шляхів,напад кашлю з бронхоспазмом,алергічний риніт,головний біль й лихоманка,нудота й блювота й,навіть,анафілактичний шок.

Першою допомогою повинні бути місцеві препарати( феністіл,холодний компрес) й антигістамінні ліки( цетиризин,лоратадин,біластин). Й звісно навантаження організму питтям чистої води. При виникненні вторинної реакції в нагоді буде крем протимікробної й протизапальної дії( найчастіше це комбінація антибіотику й кортикостероїду). А при наявності більш поважних симптомів,таких як різке підвищення температури, утруднення дихання,блювота,розвовсюдження набряку треба невідкладно звернутись по домогу.