Фото без опису

Саме в цей день у 2014 році в ході російсько-української війни та Іловайської операції відбувся потужний прорив української групи військ з російського оточення, де проявився масовий героїзм добровольців і військових. Прорив дався ціною життя та здоров’я сотень зниклих безвісті, загиблих і поранених, частина українського війська була взята в полон.

Згідно Указу Президента від 23 серпня 2019 року № 621 29 серпня було визначено Днем пам’яті полеглих Захисників та як нагадування про Іловайську трагедію. Потім були ДАП, Дебальцевський плацдарм, криваве 24 лютого 2022 року, розтерзана Буча, понівечений Харків, знищені Маріуполь, Сєвєродонецьк, Бахмут, стерті з лиця землі сотні українських сіл… Але завдяки героїзму українських воїнів – є захищений Київ, вистоявший Чернігів, звільнений Куп’янськ та Херсон, і тисячі інших історій про звільнених від російського агресора та тероризму українців.

Сьогодні ми вшановуємо пам'ять сміливих, відважних Героїв, хто ціною свого життя виборює нашу свободу на фронті. Дякуємо батькам за синів і дочок, які проявили мужність, патріотизм і честь, захищаючи свою країну. Ви виховали гідних дітей!

Сьогодні ми кажемо слова вдячності тим, хто захищає справжні цінності – гідність, волю, справедливість, поставивши їх вище свої особистих інтересів та ставши до лав Українського Війська!

Ми віримо в Перемогу України, віримо в верховенство справедливості і правди!

Обов’язок українського народу – пам’ятати подвиг кожного та кожної, хто виборов для нас право жити у вільній незалежній, демократичній країні!

Слава Україні! Героям слава!