Фото без опису

Постановою Уряду від 13.06.2023 № 601 затверджено Порядок реалізації експериментального проєкту щодо удосконалення порядку надання населенню субсидій для відшкодування виплат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Він визначає процедуру реалізації експериментального проєкту, який дає можливість максимально полегшити процедуру звернення громадян за житловою субсидією.

Слід зазначити, що визначений раніше механізм звернення за призначенням субсидії з повним пакетом документів залишається чинним і за бажанням особи застосовуються у звичному порядку.

Для призначення житлової субсидії за експериментальним проєктом громадянин України, іноземець та особа без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України, особа якого посвідчується паспортом громадянина України або тимчасовим посвідченням громадянина України подають заяву за формою встановленого зразка.

Протягом строку дії експериментального проєкту спрощені заяви подаються особисто заявниками:

1. До органів Пенсійного фонду України, у тому числі у разі надсилання їх поштовим зв’язком або в електронній формі через вебпортал електронних послуг ПФУ або мобільний додаток ПФУ.

2. До уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної або міської ради відповідної територіальної громади або військової адміністрації та посадовими особами центру надання адміністративних послуг, які передають їх у формі електронної справи протягом трьох робочих днів з дати їх надходження до ПФУ.

3. За наявності технічної можливості в електронній формі засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг Дія.

У заяву необхідно внести:

- прізвище, ім’я та по-батькові;

- серію і номер паспорта;

- реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП) заявника та осіб, які входять до складу домогосподарства;

- адресу;

- рахунок в банку (у форматі IBAN), на який буде йти виплата.

Підписати спрощену заяву, у разі її подання електронними засобами, за допомогою кваліфікованого електронного підпису – КЕП.