16.11.2023 представники Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці провели превентивний захід у форматі онлайн-семінару для посадових осіб Сватівської міської військової адміністрації.

Заступником начальника управління – начальником відділу нагляду з питань безпеки праці південного напрямку управління інспекційної діяльності у Луганській області Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці Вікторією Кленніковою та головним державним інспектором відділу нагляду з питань безпеки праці південного напрямку управління інспекційної діяльності у Луганській області Юлією Остапенко, з метою реалізації Національного плану спільних заходів щодо зниження рівня незадекларованої праці, а також задля реалізації заходів щодо попередження виробничого травматизму та обізнаності працівників з вимогами законодавчих та інших нормативно-правових актів з охорони праці, проведений превентивний захід у форматі онлайн-семінару з посадовими особами Сватівської міської військової адміністрації.

Під час заходу були розглянуті наступні питання:

1) Попередження випадків прихованого травматизму.

2) Провадження електронного документообігу в системі управління охороною праці.

3) Порядок проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці.

Головним державним інспектором відділу нагляду з питань безпеки праці південного напрямку Юлією Остапенко була доведена інформація щодо стану виробничого травматизму та попередження випадків прихованого травматизму, у т.ч. відповідно існуючих змін до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві згідно постанови Кабінету Міністрів України від 20 січня 2023 р. № 59, провадження електронного документообігу в системі управління охороною праці у відповідності до Порядку впровадження електронного документообігу в системі управління охороною праці, затвердженого Наказом Міністерства економіки України від 28.10.2021 № 839-21, який визначає основні вимоги щодо впровадження електронного документообігу, створення та використання якого передбачено нормативно-правовими актами з охорони праці.

Заступником начальника управління - начальником відділу нагляду з питань безпеки праці південного напрямку Вікторією Кленніковою присутнім було нагадано про необхідність дотримання вимог порядку проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці та надані відповіді на найпоширеніші питання по цій темі.

Начальник Сватівської міської військової адміністрації Олександр Міткевич поінформував учасників семінару про дотримання вимог НПАОП під час виконання робіт працівниками військової адміністрації, проходження спеціального навчання із загальних питань охорони праці посадовими особами, підтримання належного стану охорони праці.

Представниками управління інспекційної діяльності у Луганській області поінформовано присутніх, що широкий перелік відповідей на питання з охорони праці розкрито на інформаційному порталі Держпраці www.pratsia.in.ua.

За результатами заходу було вирішено направити методичні рекомендації з Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві (у розрізі попередження прихованих нещасних випадків), провадження електронного документообігу в системі управління охороною праці у відповідності до «Порядку впровадження електронного документообігу в системі управління охороною праці», затвердженого Наказом Міністерства економіки України від 28.10.2021 № 839-21; висвітлити на сайтах інформацію щодо проведеного заходу, продовжити співпрацю у напрямку попередження настанню виробничого травматизму, а також дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони та безпеки праці.