Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт №9111, який вдосконалює процедуру ввезення та обліку гуманітарної допомоги
Міністерство соціальної політики України
Офіційно – Закон України №3448.
Про які зміни йдеться?
Спрощується процедура ввезення, обліку та розподілу гуманітарної допомоги.
На період дії воєнного стану законодавчо закріплюється встановлення спрощеного порядку визнання гуманітарною допомогою за декларативним принципом без рішення Мінсоцполітики.
Запроваджується необхідність використання електронної системи обліку гуманітарної допомоги (вона запрацювала в Україні 1 грудня). За цей час у Єдиному реєстрі отримувачів гуманітарної допомоги зареєструвалися 3053 отримувачів. Загалом у ньому вже понад 4,5 тисячі юридичних осіб, які можуть офіційно ввозити гуманітарну допомогу до України.
Розширюється перелік отримувачів гуманітарної допомоги. Раніше це могли бути зареєстровані в Україні благодійні фонди та громадські організації з визначеними напрямками статутної діяльності.
Закон додає до отримувачів акредитовані представництва іноземних неурядових організацій, представництва міжнародних міжурядових організацій в Україні, дипломатичні представництва, консульські установи в Україні. Також отримувачами можуть бути: неприбуткові державні та комунальні підприємства, органи місцевого самоврядування, реабілітаційні заклади, надавачі соціальних послуг, заклади охорони здоров’я.
Врегульовується питання визнання товарів гуманітарною допомогою, які були закуплені благодійними організаціями за кордоном. Благодійна організація під час придбання товарів має статус донора, а з моменту їх ввезення в Україну – отримувачем гуманітарної допомоги. Товари, придбані благодійними організаціями за кордоном та при ввезені в Україну задекларовані як гуманітарна допомога, мають бути безоплатно роздані набувачам протягом 90 днів з дати перетину митного кордону.
Дозволяється здійснювати передачу транспортних засобів військовослужбовцям, як фізичним особам (набувачам) в якості гуманітарної допомоги.
Закон набуває чинності з дня офіційного його опублікування.