Фото без опису

https://rd4u.coe.int/uk/

Що таке Реєстр?
Створений під егідою Ради Європи, Реєстр збитків для України є важливим міжнародним зусиллям, спрямованим на притягнення Росії до відповідальності за її повномасштабну агресію. Він є першим кроком на шляху до майбутнього компенсаційного механізму для забезпечення справедливості постраждалим. Сорок три держави та ЄС вже приєдналися до Реєстру, який має штаб-квартиру в Гаазі та офіс у Києві.

Що робить Реєстр?
До Реєстру вносяться всі прийнятні заяви про відшкодування збитків, втрат чи шкоди, завданих внаслідок агресії Росії проти України. Для внесення до Реєстру заяви повинні відповідати таким критеріям: збитки, втрати чи шкода були заподіяні 24 лютого 2022 року або пізніше; на території України в межах її міжнародно-визнаних кордонів, включаючи тимчасово окуповані території; внаслідок міжнародно-протиправних дій Російської Федерації проти України.

Як працює Реєстр?
– Конференція Учасників є найвищим керівним органом, який несе повну відповідальність за виконання мандату Реєстру;
– Рада несе загальну відповідальність за виконання функцій Реєстру та визначає прийнятність заяв з метою їх внесення до Реєстру;
– Секретаріат, очолюваний Виконавчим директором, здійснює керівництво повсякденною діяльністю Реєстру, обробляє заяви та направляє їх Раді з рекомендаціями щодо розгляду та прийняття рішення.
Київський офіс Реєстру підтримує зв'язок з Урядом України та відіграє центральну роль у підвищенні обізнаності потенційних заявників та громадськості в Україні щодо мети Реєстру та процедури подання заяв.

Які типи заяв можуть бути внесені до Реєстру?

Реєстр приймає заяви, пов'язані зі збитками, втратами чи шкодою, спричиненими російською агресією, в межах затверджених Категорій заяв, які можуть бути внесені до Реєстру. Вони стосуються: втрати життя, сексуального насильства, катування, депортації дітей та дорослих, пошкодження критичної та некритичної інфраструктури, пошкодження та знищення навколишнього середовища, втрати історичної, культурної та релігійної спадщини, втрати доступу до освіти та охорони здоров'я, гуманітарних витрат, пошкодження та знищення майна, а також економічних втрат.

Хто може подати заяву до Реєстру?
Заявниками до Реєстру можуть бути фізичні та юридичні особи, а також держава Україна, включаючи її регіональні та місцеві органи влади, державні чи підконтрольні установи.

Як заявники можуть подати заяву до Реєстру?
Заяви подаються в електронному вигляді через веб-портал Уряду України «Дія».

Які категорії заяв наразі відкриті для подання до Реєстру?
– Вимушене внутрішнє переміщення (Категорія А1.1);
– Смерть близького члена сім'ї (Категорія А2.1);
– Зникнення безвісти близького члена сім'ї (Категорія A2.2);
– Серйозні тілесні ушкодження (Категорія A2.3);
– Сексуальне насильство (Категорія A2.4);

– Катування або нелюдські чи такі, що принижують гідність, види поводження або покарання (Категорія A2.5);
– Позбавлення свободи (Категорія A2.6);
– Примусова праця або служба (Категорія A2.7); та
– Пошкодження або знищення житлового нерухомого майна (Категорія А3.1).
Додаткову інформацію, включаючи поширені запитання щодо категорій заяв, які наразі відкриті для подання, можна знайти тут. Що стосується інших категорій, які будуть відкриті для подання в майбутньому, потенційні заявники можуть ознайомитися з формами та правилами подання заяв, опублікованими на даний момент.
Інформація станом на 16.04.2025