Фото без опису 12 січня Президент України підписав Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо утворення військово-цивільних адміністрацій" (законопроєкт № 3913, прийнятий Парламентом 17 грудня 2020 року).

Цей довгоочікуваний Закон має врегулювати низку питань щодо утворення військово-цивільних адміністрацій населених пунктів як тимчасових державних органів, що здійснюють на відповідній території повноваження сільських, селищних, міських, районних у містах рад, виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у містах рад та голів. 

Законом також визначаються особливості порядку здійснення управління майном між територіальними громадами, території яких затверджені Кабінетом Міністрів України, а також положення, яким визначаються особливості порядку здійснення управління об’єктами спільної власності територіальних громад, що перебувають в управлінні районних і обласних рад у випадках розподілу такого майна між територіальними громадами районів, утворених Верховною Радою України.

Законом унормовуються механізми проведення реорганізації органів місцевого самоврядування та військово-цивільних адміністрацій у зв’язку зі змінами в адміністративно-територіальному устрої України, які відбулися на підставі розпоряджень Кабінету Міністрів України №№ 707-р –730-р від 12 червня 2020 року та Постанови Верховної Ради України від 17 липня 2020 року № 807-IX «Про утворення та ліквідацію районів». 

Закон містить положення щодо додаткових повноважень ВЦА, регулювання питання звільнення керівників ВЦА населених пунктів; про надання працівникам ВЦА, які не є військовослужбовцями, статусу посадових осіб органів місцевого самоврядування.

Асоціація міст України підтримувала якнайшвидше прийняття законопроекту № 3913, адже територіальні громади, розташовані на лінії розмежування, опинилися з 1 січня 2021 року у правовому вакуумі і не могли здійснювати місцеве самоврядування ані безпосередньо, ані через органи місцевого самоврядування. 

АМУ вітає прийняття та підписання Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо утворення військово-цивільних адміністрацій", дякує народним депутатам України і Президенту України, а також висловлює сподівання на подальшу співпрацю у питанні забезпечення прав громадян на місцеве самоврядування на всій території України.