Фото без описуНе зважаючи на початок літа, освітяни громади продовжують активно працювати та навчатися. Представники закладів освіти, педагоги, психологи Сватівської громади взяли участь в інтерактивному онлайн діалозі «Щодо попередження гендерно зумовленого, у тому числі домашнього, насильства та заохочення до шанобливих та ненасильницьких стосунків та ґендерної рівності серед жінок та чоловіків».
     Впродовж заходу учасники дізналися як розпізнати перші прояви різних видів гендерно зумовленого насильства та сексуальних домагань, чим відрізняється сварка від насильства та ознайомилися з законодавчою базою у сфері протидії гендерно зумовленого, у тому числі домашнього насильства. Також, учасникам було надано вичерпний перелік сервісів попередження та протидії гендерно зумовленого, у тому числі домашнього насильства в Луганській області.
Всі люди, залучені до виховного та освітнього процесу, від вихователя у садочку чи вчителя у школі до батьків вдома, мають надважливий вплив на формування світогляду учнів, тож поглиблення обізнаності всіх учасників процесу є чи не єдиним ключем до вирішення проблеми гендерної рівності та викорінення руйнівних гендерних стереотипів.
     Вміння розпізнати перші прояви насильства, надати підтримку та вчасно звернутися по допомогу може одного разу врятувати комусь життя.
     Кожного дня ми стикаємося з десятками людей, маємо з ними взаємодію, та, так чи інакше, впливаємо одне на одного. Наша мета, щоб ця взаємодія відбувалася на засадах гендерної рівності, шанобливих та ненасильницьких стосунків.
     Більш детальну інформацію щодо видів гендерно зумовленого, у тому числі домашнього насильства можете знайти за посиланням
https://bit.ly/3f7D5hF

     Захід проведено Представництвом ООН Жінки в Україні спільно з МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.