Фото без опису

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України

⚡️Підтвердження професійної кваліфікації для внутрішніх переселенців

Через війну багато внутрішніх переселенців втратили документи про освіту чи попередню роботу. Для того, щоб працевлаштуватися на новому місці, переселенці мають підтвердити свою кваліфікацію.

▪️Це можна зробити, звернувшись до кваліфікаційного центру. В таких центрах також присвоюють професійні кваліфікації на основі неформального й інформального навчання (самоосвіта). Крім того, там можна підтвердити професійну кваліфікацію, здобуту за кордоном.

▪️Після оцінки знань і компетентностей особи центр може видати сертифікат про присвоєння/підтвердження професійної кваліфікації. Такий сертифікат дасть змогу офіційно працевлаштуватися за відповідною професією.

▪️Щоб підтвердити професійну кваліфікацію, необхідно:

• подати до кваліфікаційного центру відповідну заяву з додатками;

• пройти співбесіду у кваліфікаційному центрі;

• пройти процедуру оцінювання у кваліфікаційному центрі;

• отримати сертифікат встановленого зразка про присвоєння/підтвердження повної або часткової професійної кваліфікації.

▪️Наразі затверджено 277 професійних стандартів, за якими можна підтвердити професійну кваліфікацію. Відомості про професійні стандарти можна переглянути за посиланням - https://register.nqa.gov.ua/profstandarts

▪️З переліком кваліфікаційних центрів та інформацією про них можна ознайомитися тут - https://data.nqa.gov.ua/qualification-centers/

▪️Дякуємо Федерації роботодавців України за підготовку інформації про роботу кваліфікаційних центрів.

#Мінреінтеграції