Сьогодні вперше, саме у день 9 травня, український народ відзначає День Європи.

Указ про запровадження в Україні святкування Дня Європи 9 травня вчора 8 травня 2023 року №266/2023 був підписаний Президентом Володимиром Зеленським. "Усвідомлюючи європейську ідентичність Українського народу, з метою зміцнення єдності народів Європи, забезпечення миру, безпеки й стабільності на Європейському континенті, засвідчуючи відданість ідеалам та цінностям демократії, підтримуючи ініціативи молодіжних та інших громадських об’єднань, постановляю установити в Україні День Європи, який відзначати щороку 9 травня спільно з державами Європейського Союзу", - йдеться в документі.

Відзначення цього свята в Україні саме сьогодні, має на меті показати всьому цивілізованому світові, що Україна є однією з країн, яка живе по принципам європейського демократичного розвитку суспільства, де як у всьому цивілізованому світі люди мають права та свободи, визначені в законодавчому полі, що честь і гідність людини, як члена суспільства є недоторканою та захищеною на державному рівні, що в нас єдині прагнення – жити у сталому, розвинутому суспільстві, що український народ підтримує європейські цінності та прагне до євроінтеграції.

Сьогодні Україна виборює свою свободу та незалежність на полі бою, і з допомогою та підтримкою цивілізованих країн світу, з всесторонньо підтримкою Європейських країн, український народ вистоїться і переможе у цій жорстокій несправедливій війні, заради розвитку та процвітання в майбутньому!