Міністерство охорони здоров'я України: як очистити воду в домашніх умовах

 

🔴 На дні Каховської ГЕС могло бути багато небезпечних для здоров’я речовин. 

Хімікати, збудники інфекційних хвороб із кладовищ, вбиралень, сміттєзвалищ – можуть опинитися у криницях та відкритих водоймах на території, підтопленій внаслідок підриву ГЕС країною-терористом.

На місцях вже працюють фахівці Центру контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ) та відбирають проби води з водойм та криниць тощо. 

Щоби знизити ризик виникнення інфекційних захворювань на уражених територіях, дотримуйтеся таких правил:

✅ Пийте тільки бутильовану або привізну воду.

✅ Воду для приготування їжі і господарських потреб беріть тільки з перевірених джерел. Річка чи криниця у дворі – більше не є перевіреними джерелами води. Як і водопровід, призначений для технічних цілей.

✅ Кип’ятіть або дезінфікуйте в інший спосіб воду, взяту для пиття, миття фруктів, ягід чи посуду. Проте пам’ятайте, що кип’ятіння не позбавляє воду хімічного забруднення!

✅ Відмовтеся від продуктів, які були підтоплені водою (навіть від консервації). 

✅ Піддавайте всі продукти термічній обробці (варіння, смаження, запікання). 

✅ Ретельно мийте руки з милом.

✅ Не вбирайтеся в одяг, який був забруднений під час підтоплення, без попереднього прання та дезінфекції. 

❗ У наступні 3-5 днів на Херсонщині та підтоплених районах на Запоріжжі через стрімке падіння рівня води спостерігатиметься мор риби. Збирати таку рибу і вживати (солити чи в’ялити) категорично заборонено! Є ризик захворювання на ботулізм. 

В областях формуються запаси антибіотиків та сорбентів для лікування гострих кишкових інфекцій. 

❗ У разі якщо ви відчуваєте болі в животі, маєте блювання, діарею, підвищену температуру тіла та інші незвичні симптоми, не вдавайтеся до самолікування – негайно звертайтеся до лікаря.