Фото без опису Фото без опису

Джерело: Сватівська міська військова адміністрація

На міжнародній конференції «Реформа децентралізації̈: дорожня карта», яка триває сьогодні у Києві, презентуватимуть проєкт «Дорожня карта реалізації реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні».

«До повномасштабного вторгнення Луганщина, попри близькість лінії фронту і частину окупованих територій, була однією з найактивніших учасниць процесу децентралізації. Зокрема, найперша в Україні громада сформована саме у нас – На Новопсковщині – ще в липні 2015-го. Водночас, вісім років боротьби з росією, до 2022-го, довели й ефективність військово-цивільних адміністрацій. Починаючи від маленьких сіл та завершуючи обласною. Це дозволило врятувати тисячі життів і швидко спрямовувати допомогу, де вона найбільш необхідна, – наголосив очільник Луганщини Артем Лисогор, який долучився до роботи конференції. – Наразі вже військові адміністрації вирішують проблеми ВПО та зберігають кадровий потенціал до деокупації. Ми бачимо ефективність їхньої діяльності на прикладі звільнених населених пунктів, звідки досі відбувається евакуація і де здійснюється підготовка до зими для тих, хто ще залишається».

Артем Лисогор підкреслив, що під час деокупації Луганщини військові адміністрації на місцях дозволять швидше забезпечити життєдіяльність найбільш зруйнованих населених пунктів.

«Незалежно від пори року, нам необхідні будуть десятки оперативно прийнятих рішень на день. Це стосується і стабілізаційних заходів, і забезпечення населення першочерговими потребами. Є міста і села, де люди вже півтора року перебувають без води, електрики, опалення. Все необхідно буде відновлювати дуже швидко – це базові потреби, – зазначив він. – У кожній із 26 утворених минулоріч військових адміністрацій ми зберігаємо кадровий потенціал. Держслужбовці готові за командою військових виїхати і допомагати на місцях. Як працівники об’єктів критичної інфраструктури, медики чи вчителі. Тому Луганщина наполягатиме на певних змінах, які адаптують норми відповідного законодавства у післядеокупаційний та післявоєнний період».

У заході узяли участь Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков, голови дипломатичних місій в Україні, представники Євросоюзу, Офісу Ради Європи, народні депутати, а також мери міст та голови територіальних громад, представники проєкту підтримки USAID/UK TAPAS, U-LEAD з Європою, лідери міжнародних неурядових партнерських організацій.

Нагадаємо, що після впровадження децентралізаційних заходів адміністративний устрій Луганської області включає 8 адміністративних районів (Алчевський, Довжанський, Луганський, Ровеньківський, Сватівський, Сєвєродонецький, Старобільський, Щастинський), 37 міст, 109 селищ, 782 сільських населених пункти.

В результаті на території області утворено 37 територіальних громад, з них 11 – на території, тимчасово окупованій з 2014 року.

Під час повномасштабного вторгнення рф утворено Луганську обласну, Сватівську, Сєвєродонецьку, Старобільську, Щастинську районні військові адміністрації та 26 військових адміністрацій населених пунктів Луганської області.