Значною проблемою під час реагування правоохоронців на випадки домашнього насильства є те, що дитина часто залишається поза увагою для правоохоронної системи, оскільки у більшості випадків поліція не фіксує цю обставину в протоколі.

‼ Важливо пам’ятати, що якщо дитина стала свідком домашнього насильства – вона автоматично стає постраждалою. Необхідно наголошувати на письмовій фіксації цього факту, адже перенесений у дитинстві досвід домашнього насильства може впливати на майбутні стосунки дитини з оточуючими, її фізичне та психічне здоров’я. Крім того, це може ускладнити процес винесення судом обмежувального припису, зокрема, в обмеженні спілкування кривдника з постраждалою дитиною.

👉 Нагадуємо також про Національну гарячу лінію для дітей та молоді від Ла Страда-Україна/La Strada-Ukraine, де дорослі можуть отримати консультації від психологів, юристів та соціальних працівників щодо випадків порушення прав дитини.

☎️ Звертайтеся за номером 0 800 500 225 (з мобільного або стаціонарного) або 116 111 (з мобільного).

#16днівпротинасильства #діти #правадитини #захистдітей #гарячалінія #протидіянасильству #соціальнапідтримка #безнасильства