Джерело: Свої

Старший сержант Олександр Калюжний, позивний Соло, загинув 28 лютого 2022 року поблизу міста Токмак Запорізької області. Під час виконання бойового завдання отримав смертельні осколкові поранення. Воїну назавжди 31.

Олександр народився у місті Сватове Луганської області. Після здобуття середньої освіти у 2010-2011 роках строкову службу проходив у військах протиповітряної оборони на мисі Чауда у Криму. Потім працював будівельником. Закінчив факультет міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Ю.Федьковича. Другу вищу освіту здобув у Центральноукраїнському національному технічному університеті за спеціальністю «Агроінженерія». Вивчав англійську, німецьку, польську мови. Цікавився подорожами, дуже любив гори. Мріяв займатися альпінізмом, але через службу на це бракувало часу. Багато читав. Любив музику та мистецтво. У вільний від служби час займався спортом. Смачного готував. Захоплювався мисливством.

2014 року Олександр пішов добровольцем на війну. Воював у складі батальйону «Донбас». Брав участь у боях за Іловайськ, де потрапив у полон. У рамках Мінських домовленостей повернувся з полону в грудні 2014-го. Пріоритетом для Олександра була військова служба. Тож на початку 2015 року він підписав контракт і вступив до лав 3-го окремого полку спеціального призначення імені князя Святослава Хороброго (ССО ЗСУ). Разом із побратимами продовжував захищати Україну на території АТО/ООС. На момент повномасштабного вторгнення обіймав посаду командира відділення спеціального призначення.

20 липня 2016 року боєць був нагороджений орденом «За мужність» lll ступеня, а вже посмертно – орденом «За мужність» ll ступеня та почесним нагрудним знаком Головнокомандувача ЗСУ «Золотий хрест».

Поховали Героя на Алеї почесних поховань у місті Кропивницький на Кіровоградщині, де він жив з 2015 року.

В Олександра залишилася мама.

Долучіться до збору даних – розкажіть про загиблих рідних та близьких, заповнивши форму:

📌Для загиблих військових:

https://forms.gle/gx6rCHNBCnSbPdXM6

📌Для цивільних жертв:

https://forms.gle/dR3P4EUWd2VVbM7Q6