Сьогодні 6 січня по новоюлианському календарю віряни відзначають Водохреще, велике християнське свято Хрещення Господнього, або Йордан.

Водохреще означає хрещення Ісуса Христа, яке відбулося в річці Йордан. Ця подія вважається однією з найважливіших в церковній традиції. Існує чимало обрядів, які завжди проводять цього дня.

Водосвяття — це основна і найважливіша традиція свята. Вона полягає в освячуванні води, чим займаються священники. Для цього на річці із льоду потрібно вирубати хрест і після короткої служби священник освячує воду опусканням в неї срібного хреста.

Християни вірять, що така вода має багато корисних, лікувальних властивостей, надає здоров’я, сили духу, укріплює віру в Господа, зцілює від хвороб та захищає від всього злого.

Вітаємо всіх християн зі святом! Просимо Господа, щоб зберіг наших захисників та зміцнив дух українського народу, приніс на нашу землю мир та Перемогу!