Що робити, коли дитина через війну перебуває у постійному стресі?
Найбільше від війни страждають діти. Повітряні тривоги, навчання у бомбосховищах, вибухи, переїзди у нові міста і втрата звичного кола спілкування – усе це дуже сильно впливає на дітей. І їхні реакції на такий стрес важко передбачити. Хтось стає надто емоційним, агресивним, хтось, навпаки, завмирає і замикається в собі.
Як у таких випадках діяти батькам й опікунам, знає не кожен.
Щоб допомогти дорослим давати раду зі складними почуттями дітей, ми створюємо у громадах Центри життєстійкості. Там батьки й опікуни разом із фахівцями можуть навчитися розпізнавати емоції дітей, підтримувати себе та їх у стресових ситуаціях, а також — разом долати виклики.
Фахівці Центрів проходять навчання від наших партнерів – фонду UNICEF Ukraine – за тренінговою програмою «Батьківство без стресу». А отже, зможуть надати професійну допомогу вашій родині.
Така підтримка є безкоштовною.
Щоби дізнатися, чи працює вже Центр життєстійкості у вашій громаді, переходьте за посиланням: https://www.msp.gov.ua/news/23555.html
Проєкт реалізується Міністерством соціальної політики і є складовою Всеукраїнської програми ментального здоровʼя Ти як? Першої леді Олена Зеленська.