Додаток 4

до рішення шостої сесії

Сватівської міської ради

Луганської області

восьмого скликання

27 травня 2021 № 6/198

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

ПРО ЗМІСТ, ОПИС ТА ПОРЯДОК ВИКОРИСТАННЯ ПРАПОРА

СВАТІВСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

 

  1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

1.1. Дане Положення про зміст, опис і порядок використання прапора Сватівської територіальної громади розроблене відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

1.2.  Прапор територіальної громади є одним з його офіційних символів.

1.3. Положення про зміст, опис і порядок використання прапора затверджуються рішенням міської ради більшістю голосів від загального складу ради.

 

2. ОПИС ПРАПОРА ТА ЙОГО СИМВОЛІКА

 

2.1. ОПИС

 

Прямокутне трикольорове полотнище, із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3: синя і жовта рівнозначні горизонтальні смуги є відображенням Державного прапора України та червоно-малиновий трикутник з лівого боку, основа якого (від древка) дорівнює ширині прапора, а вершина розташована у центрі прапору на половину його довжини – традиційний колір українського козацтва.

По центру синьо-жовтих кольорів – Герб.

 

2.2. СИМВОЛІКА

 

Червоно-малиновий колір уособлює собою історичну приналежність Сватівської територіальної громади до козацького роду, бо саме козаки Ізюмського Слобідського полку заснували місто Сватове та прилеглі хутора і села громади.

Синій колір – колір Державного Прапора України, який символізує небо. Жовтий – колір Державного Прапора України, який символізує пшеничне колосся. Герб громади, розташований в центрі прапору на синьо-жовтому фоні.

 

3. ПОРЯДОК ЗБЕРІГАННЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ ПРАПОРА

 

3.1. Зразок прапора територіальної громади постійно зберігається в робочому кабінеті міського голови.

3.2. Копія прапора територіальної громади, а також Положення про прапор, затверджене рішенням міської ради, направляються для зберігання і демонстрації в Сватівський міський краєзнавчий музей.

3.3. Виключне право користуватися і розпоряджатися прапором територіальної громади належить міській раді.

3.4. Використання прапора територіальної громади в інших випадках дозволяється лише за рішенням міської ради і тільки у відповідності з діючим законодавством України та цим Положенням.

3.5. Прапор територіальної громади може розміщуватися:

- в кабінеті міського голови;

- в залі пленарних засідань;

- на фасаді приміщення ради;

- біля офіційних споруд та об’єктів за окремим розпорядженням міського голови.

3.6. Допускається використання прапора територіальної громади:

- для святкового оформлення Дня міста та інших населених пунктів територіальної громади, а також пам’ятних та історичних дат;

- в інших випадках, погоджених з міською радою.

3.7. При виготовленні прапора територіальної громади повинно бути забезпечення відповідності до опису, а також затверджених пропорцій.

 

 

Секретар Сватівської міської ради                                                      Тетяна БЕРВЕНО