14 грудня в УкраїніФото без опису традиційно проводиться День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС - людей, які ціною свого життя і здоров'я змогли здолати страшну трагедію 20 століття, що сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС. Ця пам'ятна дата була затверджена Указом президента України 10 листопада 2006 року з метою гідного відзначення мужності, самовідданості і високого професіоналізму учасників ліквідації. Саме 14 грудня було офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофага над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком ЧАЕС. Зараз День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС багато хто називає просто днем ліквідатора. День ліквідатора нерозривно пов’язаний з техногенною катастрофою 1986 року, подібної до якої за масштабами і наслідками ще не бачив світ. Катастрофа на ЧАЕС сколихнула світ  не лише своєю величезною руйнівною силою, а й мужністю тих, хто першим зіткнувся з її страшними наслідками. Їх називають по-різному: чорнобильці, ліквідатори, вогнеборці. Всі вони є герої, які ціною власного здоров’я, а часом життя врятували життя та здоров’я мільйонів. Цей день пам'яті давно став скорботним нагадуванням всьому людству про важку перемогу над вогнем, який охопив реактор атомної станції, а ще – з невидимого стихією.

Сьогодні у м. Сватове з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС біля Меморіалу Слави, Пам’яті та Скорботи  відбулися заходи за участю секретаря Сватівської міської ради Тетяни Бервено, заступника Сватівського міського голови Валерія Честних, голови Сватівської райдержадміністрації Олега Сліпця та голови районної ради Людмили Русанової, ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС.

Хвилиною мовчання була вшанована  пам’ять загиблих та померлих ліквідаторів.