Відповідно до Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії» (далі – Закон), військовим адміністраціям населених пунктів необхідно до 27 січня 2024 року у встановленому законодавством порядку здійснити перейменування районів у містах, скверів, бульварів, вулиць, провулків, проїздів, проспектів, площ, майданів, набережних, мостів, інших об’єктіві топонімії населених пунктів, а також інших географічних об’єктів, назви яких містять символіку російської імперської політики.

Мають бути перейменовані назви топонімів, установ, організацій, підприємств на честь:

• осіб, які були на керівних посадах у держструктурах, війську та партіях, зокрема й тих, які імперія створювала на підпорядкованих землях, і брали участь у/сприяли російській імперській політиці;

• осіб, які були працівниками радянських органів держбезпеки всіх рівнів;

• осіб, які публічно, зокрема в мистецьких творах чи медіа, підтримували, глорифікували або виправдовували російську імперську політику, закликали до русифікації чи українофобії;

• подій, пов’язаних з утіленням російської імперської політики;

• назв російських міст та інших географічних, історичних та культурних об’єктів рф.

Рішення мають ухвалюватися з урахуванням пропозицій науковців, думки громади, рекомендацій Українського інституту національної пам’яті. Якщо до 27 квітня 2024 року військові адміністрації населених пунктів не приймуть рішення про перейменування топонімів, то таке перейменування буде здійснюватися розпорядженням голови відповідної обласної державної адміністрації у тримісячний термін.

Саме тому, під час засідання топонімічної комісії при Сватівській МВА було розглянуто назви вулиць, провулків, площ, майданів міста Сватове, селища Сосновий, сіл Дачний, Зміївка, Барикіне, Іванівка, Містки, Чепигівка.

За результатами проведеного засідання членами комісії пропонується до перейменування наступні топоніми по місту Сватове: вул. 8 Березня, вул. ім. Ватутіна, вул. ім. Гагаріна, вул. ім. Гладкова, вул. ім. Горького, пров. ім. Горького, вул. ім. У. Громової, кв. ім. Докучаєва, пр-т будівельника Забурдаєва, вул. ім. Карбишева, вул. ім. Коваленка, вул. ім. Комарова, вул. ім. Короленка, пров. ім. П. Корчагіна, вул. ім. З. Космодем’янської, вул. ім. О. Кошового, вул. Красна, вул. Красноріченська, пров. Красний, вул. ім. Крилова, вул. ім. Кударя, пров. Кузнечний, пров. Куликовський, вул. Куликовська, вул. ім. Ліхачова, вул. ім. Макарова, вул. ім. Матросова, вул. ім. Маяковського, пров. ім. Маяковського, вул. ім. Мічуріна, вул. ім. О. Невського, пров. ім. Некрасова, вул. ім. Островського, вул. Першотравнева, вул. Першотравнева – Набережна, вул. ім. Почтарьова, вул. ім. Пушкіна, пров. ім. Пушкіна, пров. Райдужна, вул. ім. Розумного, вул. ім. Столбового, вул. ім. Суворова, вул. ім. Тельмана, пров. ім. Тельмана, вул. ім. Тітова, вул. ім. Толстого, пров. ім. Тюленіна, вул. ім. Фурманова, пров. ім. Фурманова, вул. ім. Чайковського, вул. Челюскінців, вул. ім. Чернишевського, вул. ім. Чкалова, пров. Южний.

По селу Містки: вул. Волочаївська, вул. Перепилиці, вул. Купчина, пров. Климівський.

Шановні мешканці населених пунктів Сватівської громади!

Звертаємося до Вас з проханням висловити свою думку щодо перейменування зазначених вище топонімів та надати свої пропозиції.

Пропозиції приймаються до 12 жовтня 2023 року у месенджер або як коментар під даною публікацією, на телефонну «гарячу лінію» міської військової адміністрації (т. 093-803-52-87) або на електронну скриньку МВА: mva_zvern@ukr.net

Після завершення збору пропозицій, на громадське обговорення будуть запропоновані варіанти нових назв топонімів.