За проханням начальника Управління Держенергонагляду у Луганській області Володимира Бондара та для інформування мешканців Сватівської територіальної громади у питаннях приєднання електричних установок споживачів до мереж ОСР надаємо інформацію:

Стосовно розгляду спірних питань щодо приєднання електричних установок

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 23.10.2019 № 932 «Деякі питання посилення контролю за дотриманням законодавства щодо приєднання до електричних мереж», відповідно до Положення про Державну інспекцію енергетичного нагляду України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2018 р. № 77, Управління Держенергонагляду у Луганській області здійснює розгляд скарг заявників у разі виникнення спірних питань щодо дій або бездіяльності операторів систем розподілу електричної енергії (ОСР) стосовно приєднання електричних установок замовника до електричних мереж.

Зокрема, під час розгляду спірних питань щодо приєднання електричних установок замовників до електричних мереж розглядаються наступні питання:

  • відмова ОСР в прийнятті заяви про приєднання до системи розподілу;

  • порушення ОСР строку розробки та надання замовникам договорів про приєднання та технічних умов;

  • видачі технічних умов, які не задовольняють замовника;

  • непогодження ОСР проєктної документації, розробленої сторонньою проектною організацією для замовника;

  • недотримання строків виконання робіт з приєднання, які обумовлені договорами;

  • невідповідність змонтованого електрообладнання та мереж вимогам, які зазначені у проєкті;

  • непідписання електропостачальником і ОСР договорів на електропостачання з мешканцями будинку та ОСББ з причини неповної реалізації технічних умов виданих замовнику (забудовнику житлового комплексу).

У разі виникнення спірних питань стосовно приєднання електричних установок замовника до електричних мереж ОСРскарги заявників можна подати:

- на офіційну поштову адресу Управління: пр-т Гвардійський, 33, м. Сєвєродонецьк, 93406;

- на електронну адресу Управління: Luhanska@sies.gov.ua;

- шляхом заповнення відповідної форми.

 

З метою якісного та всебічного розгляду Держенергонаглядом скарги зі спірних питань, заявникам необхідно додавати такі документи:

1. Копія заяви про приєднання електроустановки (яка надавалась оператору системи розподілу).

2. Копія документа, який підтверджує право власності чи користування об’єктом, який буде приєднаний до електричних мереж.

3. Копія ситуаційного плану та викопіювання з топографо-геодезичного плану в масштабі 1:2000 із зазначенням місця розташування об’єкта.

4. Копії матеріалів листування (за наявності).

5. Техніко-економічне обґрунтування (за наявності).

6. Проект договору або договір про приєднання (за наявності).

7. Технічні умови (за наявності).

      

 Розгляду підлягають звернення оформлені виключно з дотриманням вимог Закону України «Про звернення громадян».

  Результатом розгляду буде надання висновку щодо технічної обґрунтованості вимог технічних умов на приєднання, щодо наявності (або відсутності) порушень вимог нормативно-технічних документів, дотримання строків виконання робіт, тощо. Висновки є обов’язковими до виконання ОСР.

          При встановленні фактів порушень під час приєднання електричних установок замовників до електричних мереж Держенергонаглядом буде ініційовано розгляд  Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг  питання про застосування штрафних санкцій до суб’єктів господарювання, які провадять діяльність у сфері енергетики.   

          За умовою дотримання чинного законодавства з боку замовника послуги з приєднання, наслідком розгляду звернення стане надання послуги з приєднання. 

Додатково повідомляємо, керівник Управління Держенергонагляду у Луганській області проводить особистий прийом громадян кожну третю середу місяця з 13:00 до 15:00 за адресою: пр-т Гвардійський, буд. 33, м. Сєвєродонецьк, Луганська обл. На особистому  прийомі також можна розглянути звернення замовників стосовно приєднання електричних установок до електричних мереж ОСР.