Фото без опису

     За ініціативи Президента України, 03 липня 2020 року Верховною Радою України внесено зміни до Закону України “Про вищу освіту”, якими, зокрема, встановлено, що особи, місцем проживання яких є тимчасово окуповані території окремих районів Донецької та Луганської областей, територія населених пунктів на лінії зіткнення, тимчасово окупована територія Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, можуть за бажанням разово скористатися правом на безоплатне навчання зі стипендіальним забезпеченням на підготовчих курсах закладів вищої освіти (далі – ЗВО) з наступним вступом до відповідних закладів. Постановою Кабінету Міністрів України від 21 квітня 2021 р. № 383 затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення реінтеграції молоді з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя (далі – Порядок). Зазначеним Порядком передбачається, що відповідні кошти, зокрема, будуть спрямовані на підготовку, забезпечення та проведення безоплатного навчання на курсах (відділеннях) з підготовки до вступу до державних закладів вищої освіти (далі – підготовчі курси) молоді з числа осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія окремих районів Донецької та Луганської областей, територія населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, тимчасово окупована територія Автономної Республіки Крим та м. Севастополя (далі – молодь), яка у поточному навчальному році завершила здобуття повної загальної середньої освіти (в частині оплати послуг з організації та проведення підготовчих курсів, оплати проживання у гуртожитках та виплати під час навчання на підготовчих курсах стипендії у розмірі двох прожиткових мінімумів на одну особу в розрахунку на місяць, організації та проведення заходів психологічного, культурноосвітнього,спортивного спрямування протягом часу навчання на підготовчих курсах та інших витрат, пов’язаних з організацією підготовчих курсів).

2. Звернутися до ЗВО будь-якими засобами зв’язку та отримати запрошення, яке дозволить не проходити самоізоляцію або обсервацію у зв’язку з перетином контрольного пункту в’їзду-виїзду. 3. При перетині контрольного пункту в’їзду-виїзду показати друковане чи електронне запрошення, щоб майбутній слухач та особа, яка його супроводжує, не проходили обсервацію чи самоізоляцію. 4. Приїхати до одного із визначених ЗВО у строк з 01 по 29 червня та особисто подати: – заяву; – копію паспорта (свідоцтва про народження, іншого документа, що посвідчує особу) (за наявності); – копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (за наявності); – реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності); – 4 фото (3х4); – освітню декларацію (документ, який містить інформацію щодо здобуття результатів навчання та проходження періодів навчання за курс повної загальної середньої освіти на тимчасово окупованих територіях України) – видається ЗВО для заповнення. Навчатися на підготовчих курсах може особа з числа молоді, яка у поточному навчальному році завершила здобуття повної загальної середньої освіти. Навчання здійснюється лише один раз та лише в одному ЗВО. 5. Стати слухачем та навчатися на підготовчих курсах з 29 червня по 31 серпня. Під час проходження підготовчих курсів слухачі отримують стипендію у розмірі 4 588,0 грн, забезпечуються гуртожитком та залучаються до заходів психологічного, культурно-освітнього і спортивного спрямування. За підсумками навчання на підготовчих курсах з кожної навчальної дисципліни слухачем складається підсумковий іспит. У разі успішного складання іспитів слухач отримує свідоцтво про проходження підготовчих курсів. Контакти та адреси ЗВО, дні і години прийому документів та іншу необхідну інформацію можна переглянути за посиланням: https://docs.google.com/document/d/1untfXYpgHVkLOxieLT-d_504lgFEL4bJ/edit.

Крім того, відповідна інформація розміщена на офіційному вебсайті Мінреінтеграції (https://www.minre.gov.ua/news/uvaga-strok-pryyomudokumentiv-dlya-uchasti-v-programi-pidgotovchyh-kursiv-dlya-molodi-z-tot) та на сайті https://www.vstup-prosto.com/.

Враховуючи вищевикладене, просимо забезпечити, в найкоротший строк, розповсюдження інформації щодо проведення підготовчих курсів зі стипендіальним забезпеченням для молоді з тимчасово окупованих територій та лінії зіткнення у регіональних засобах масової інформації та офіційних вебсторінках органів державної влади та місцевого самоврядування відповідної області (офіційний сайт, Facebook тощо).

Контактна особа з вказаного питання від Мінреінтеграції – Павло Кононенко, контактний номер (044) 355-14-58, внутрішній номер 207, електронна адреса kononenkomtot@gmail.com.